Celjski policisti so na avtocesti obravnavali 20-letnega romunskega voznika osebnega vozila, ki je na avtocestnem viaduktu Slatina, pri omejitvi hitrosti 100 km/h, vozil 172 km/h. V takojšnjem postopku mu je sodnica izrekla 1.200 € globe in stransko sankcijo 9 kazenskih točk.
Na Bežigrajski cesti v Celju so nato obravnavali voznika, ki je pri dovoljeni hitrosti 50 km/h, vozil 111 km/h. 24-letnemu kršitelju so začasno odvzeli vozniško dovoljenje in mu prepovedali nadaljnjo vožnjo. Zaradi kršitev določil Zakona o pravilih cestnega prometa so na Okrajno sodišče v Celju podali obdolžilni predlog. Za očitani prekršek je predpisana globa v višini 1.200 evrov in 18 kazenskih točk.
Neprilagojena hitrost je med glavnimi povzročitelji prometnih nesreč na slovenskih cestah, še zlasti tistih z najhujšimi posledicami. Z doslednejšim spoštovanjem omejitev hitrosti in ustrezno prilagoditvijo vožnje razmeram na cesti, bi lahko obvarovali marsikatero življenje, saj stopnja poškodb narašča sorazmerno s hitrostjo. Če bi povprečno hitrost v naseljih zmanjšali za samo 1km/h bi se število prometnih nesreč zmanjšalo za približno 4%. Znižanje povprečne hitrost za 1 km/h zunaj naselja pa bi pomenilo zmanjšanje števila nesreč zaradi hitrosti za približno 2%.
Na to, da je počasneje res varneje kaže tudi podatek, da je verjetnost smrti pešca ob trku pri 50 km/h kar 85%, pri hitrosti 30/km/h pa se verjetnost, da bo pešec zaradi trka umrl, zmanjša na manj kot 10%.
Še posebej v naslednjih dneh, ko se v šolske klopi vračajo najmlajši osnovnošolci, za katere je pričakovati, da bodo pri ponovnih snidenjih s sošolci in prijatelji razigrani in v prometu manj pozorni, policija poziva vse voznike, naj bodo pri vožnji še posebej previdni, strpni in odgovorni. Najmlajši pešci namreč veljajo za najbolj ranljive udeležence cestnega prometa.